„Vaismedžių priežiūra ir inkilų kabinimas paukšteliams“

Radviliškio lopšelio-darželio „Kregždutė“ „Pelėdžiukų“ grupės vaikai, bendradarbiaujant su Radviliškio miškų urėdijos vyriausiuoju miškininku Gediminu Povilausku, dalyvavo edukacijoje „Vaismedžių priežiūra ir inkilų kabinimas paukšteliams“. Pagal tarptautinį  eTwinning projektą „PATS 1 patyriau, atradau, tyrinėjau, sukūriau“ edukacijoje, Pijaus tėvelis – Gediminas, papasakojo vaikams apie inkilėlius ir jų priežiūrą. Priminė, kad pavasari grįžta migravę paukšteliai iš šiltų kraštų. „Pelėdžiukų“ lauko aikštelėje padovanojo ir iškėlė inkilėlį su maža skylute, mažiems paukšteliams (zylėms, musinukėms, liepsnelėms, čiurliams). Inkilėliuose paukšteliai, apsigyvens, neš mažas šakeles, dės kiaušinius, perės paukštelius. Pučiant vėjams ar lyjant paukšteliai galės pasislėpti savo inkilėlyje. Vaikams Pijaus tėvelis parodė, kas inkilėlis be laktos, dėl paukštelių saugumo, kad neužsiropštų kiaunė ar katinas.

Vėliau vaikai diskutavo apie vaismedžius. Kaip vaismedžiai geria vandenį. Kas auga ant vaismedžių. Miškininkas pabrėžė, kad negalima laužyti medelių, o norint, kad būtų vaisių, turi genėti suaugęs žmogus su aštriu sekatoriumi. Dėkojame Pijaus tėveliui už pravestą edukaciją ir dovanėles vaikams: sąsiuvinius ir pieštukus.

Vyresnioji ikimokyklinio ugdymo mokytoja Jurga B.