Projektas “Vandens išdaigos” “Žiogelių“ grupėje

„Žiogelių“ grupėje buvo vykdomas trumpalaikis projektas „Vandens išdaigos“. Projekto tikslas  – supažindinti su vandens savybėmis naudojant STEAM metodiką. Projekto uždaviniai:

1.      Suteikti žinių apie vandens svarbą, gamtos reiškinius, vandens apytakos ratą;

2.      Aiškintis, kaip vanduo sąveikauja su kitomis medžiagomis.

3.      Suteikti džiugių emocijų eksperimentuojant, tyrinėjant, atliekant bandymus.

Projekto veiklų metu vaikai susipažino su vandens apytakos ratu, žiūrėdami mokomuosius filmukus. Taip pat atliko pačių įvairiausių eksperimentų ir bandymų panaudodami vandenį: „Bundantys kirmėliukai“, „Plaukia, ar skęsta?“, „Vandens perlų stebuklai“, „Žibuoklės“, „Vandens muzika“, „Vanduo burtininkas“, „Kas tirpsta vandenyje?“,  „Lietaus debesėlis“, „Pradurtas maišelis“. Taip ugdytiniai praplėtė savo žinias apie vandenį ir susidomėjo bandymais, eksperimentais, stebėjimais. Vaikai pastebėjo, kokių įdomių ir netradicinių veiklų galima atlikti ir daug ko išmokti panaudojat vandenį. Visos veiklos vaikus skatino klausinėti, stebėti, ieškoti ir patirti pažinimo džiaugsmą. Vaikai sužinojo, kaip vanduo „draugauja“ su kitomis medžiagomis. Šis projektas ne tik suteikė vaikams naujų žinių apie vandens savybes, bet ir lavino rankos judesius, smulkiąją motoriką, supažindino su kodavimo pradmenimis.