Nuotykių, tyrinėjimų savaitė „Kiškučių“ ir „Drugelių“ grupėje

Vasara nuostabi tuo, kad didžiąją dalį dienos vaikai praleidžia lauke ir mėgaujasi jos teikiamais malonumais. Visa ši savaitė „Kiškučių“ ir „Drugelių“ grupės vaikučiams buvo kupina nuotykių, tyrinėjimų ir atradimų. Savaitę pradėjome pasivaikščiojimu miesto parke, kur sutikome labai drąsias antis, jų buvo net penkiolika. Ugdytiniai stebėjo, kaip jos elgiasi, aptarėme kaip atrodo, kokios spalvos plunksnos bei kuo skiriasi nuo kitų paukščių. Didžiausią įspūdį paliko tai, kad viena iš jų nepabijojo pasimaitinti iš vaikų rankų.

Vaikučiai smalsiai tyrinėjo darželio aplinką ir ieškojo pačių įvairiausių spalvų ir formų akmenėlių, juos lygino, rūšiavo ir išdėliojo ant kortelių su įvairiausiomis linijomis, formomis. Veikla buvo iš tiesų smagi ir įdomi, vaikai grožėjosi vienas kito „akmenėlių paveikslais“. Taip pat ugdytiniai iš akmenukų dėliojo skaitmenis, skaičiavo, kiek ir kokios spalvos akmenėlių panaudojo, kūrė savo sugalvotus „paveikslus“, tuo pačiu miklino ir pirštukus.

Smagus žaidimas buvo palapinių statymas. Vaikučiai iš paprastų vamzdelių ir medžiagos, pasitelkiant savo fantaziją ir šiek tiek padedant auklėtojai, sukonstravo tris palapines, kuriose vieni smagiai žaidė namais, kiti tiesiog ilsėjosi ar slėpėsi nuo kaitrios saulutės spindulių.

Turbūt didžiausias vaikų džiaugsmas vasarą yra vanduo ir smėlis. Tad naudojant šias natūralias medžiagas, vaikai sukūrė nuostabų vasaros „paveikslą“, kuriame teka upė, stovi mažųjų statybininkų sukonstruotas  tiltas, didžiulis kalnas bei auga žalioji medžių alėja. Džiugu buvo matyti, kaip atsiskleidžia vaikų kūrybiškumas ir noras  kurti lauke.

„Kregždutės“ l/d auklėtoja R. Tkačuk

2020-07-21