„Kur keliauji, ežy?“

Vieną niūrią rudens dieną „Kačiukų“ grupės vaikai nusprendė patys sukurti savo grupėje spygliuotą ežį. Kartu su auklėtoja, ryte, iš kartoninės dėžės konstravo ežio kūną: iš spalvoto popieriaus sukūrė ežio snukutį, stebėjo kaip žirklėmis auklėtoja praduria spygliukams skylutes, klijavo akytes. O lauke vaikai prisirinko klevo lapų ir nusprendė, kad jie bus vietoj tikrų ežio spyglių.  Grįžę į grupę lapus nusausino ir lapus kaišiojo į skylutes spygliukams. Vėliau, kai ežys jau buvo papuoštas klevo lapų spygliais, vaikai lygino ežio dydį, kai ežys buvo be spyglių su spygliais, lygino lapų dydį, spalvą. Ši veikla vaikams suteikė daug gerų emocijų, skatino jų norą tyrinėti, kūrybiškumą, bei lavino smulkiosios motorikos įgūdžius. Inspiruotos veiklos suteikia galimybę taikyti STEAM metodą. Kūrybinės raiškos meninės veiklos leidžia vaikams įsitraukti į savęs pažinimą, lavinti mąstymą,vaizduotę.

Vyresnioji ikimokyklinio ugdymo mokytoja Vaiva K.