Slide background
Slide background
Slide background

Joninių šventė darželyje

Keliaudama vasaros dangumi aukščiausiai pakilo saulė, ir leidžia mums džiaugtis vis tirštesne žaluma, vis ryškesniais gėlių žiedais, vis labiau mirguliuojančiomis pievomis. Atėjo trumpiausios metų nakties ir ilgiausios dienos laikas. L/d „Kregždutė“ vaikučiai kartu su savo ugdytojais susirinko lauko aikštelėje  švęsti pačią gražiausią vidurvasario šventę – Baltų Kupolinėmis arba Rasa, o krikščionių – Joninėmis vadinama.

Kiekvieni namai, kuriuose yra Jonų, Janinų ar Rasų yra sėkmės palytėti. Didžiuojamės,  kad pas mus dirba Jonas, Janina ir net dvi Rasos. Pagal lietuvių liaudies  tradicijas pakvietėme varduvininkus ir apdovanojome juos ąžuolo vainikais ir kuo nuoširdžiausiais linkėjimais.

Būsime visi laimingi, jei būsim sveiki. Tad išmokome užkalbėjimą nuo ligų – „ankstų rytą keliuos, saulę kalbinu, ligos pro šalį pro šalį“ ir pro  simbolinius vartus praėję ir rankeles vandeniu nusiplovę, sustojome į jaukų ratą žaidimų pažaisti. Žaidimai, mįslės, pasakojimas apie paparčio žiedą buvo smagi pramoga ne tik vaikams, bet ir varduvininkams bei kitiems darbuotojams.

Šventę vainikavo ne tik ėjimas pro „laimės vartelius“ bei ramunėlių būrimas „myli-nemyli“, bet ir šypsenos, pabuvimo visiems kartu džiaugsmas, šilti žodžiai vienas kitam , liaudiškos muzikos skambesys. 

 

„Boružėlių“ grupės auklėtoja E. Žukauskienė

RADVILIŠKIO L/D „KREGŽDUTĖ“

Įm. k. 190714355
Topolių g. 1, LT-82151 Radviliškis
Tel. 8422 53490
El. p. darzkregzdute@gmail.com