Slide background
Slide background
Slide background

INTEGRUOTAS-EDUKACINIS LIETUVIŲ KALBOS-ROBOTIKOS UŽSIĖMIMAS „APIE ŽĄSINĄ MOLIŪGĄ“ „DRUGELIŲ“ GRUPĖJE“

       Sausio 24 d. „Drugelių“ grupės ugdytiniai sulaukė svečių iš Radviliškio Gražinos pagrindinės mokyklos. Atvyko mokytoja, robotikos būrelio vadovė Gintarė Lipnevičienė bei pradinių klasių mokytoja Lina Dikavičienė ir jos auklėtiniai. Jos pravedė integruotą-edukacinį lietuvių kalbos-robotikos užsiėmimą „Apie žąsiną Moliūgą“. Ugdytiniai stebėjo spektaklį apie žąsiną Moliūgą, kurį pertrenkė mašina ir sužeidė. Ir kaip šuo Sargis, višta Raibė, gaidys Giedys jam padėjo pasveikti. Ugdytiniams patiko pamokanti pasaka apie draugystę ir draugus. Vėliau visi buvo pakviesti į robotikos veiklas. Mokinukai, bei mokytoja mokė mūsų grupės vaikučius konstruoti automobilį, dviratį, vežimą, kuriais būtų vežę pasakos veikėją žąsiną pas gydytojus. Vaikai svarstė, kuri transporto priemonė būtų greitesnė. Taip pat vaikai sukonstravo grėbtuvą su kuriuo būtų iškėlę ligonį. Ugdytiniams labai patiko konstruoti įvairias transporto priemones. Jie sužinojo, kad robotą reikia ne tik surinkti, bet ir užprogramuoti, kad jis judėtų, važiuotų, ar degtų lemputės, švieselės. Džiugu, kad robotikos užsiėmimuose lavinami ir naudojami įgūdžiai apima labai daug sričių – nuo matematikos iki elektronikos , tokia veikla leidžia praplėsti žinias apie techniką ir ugdo inžinerinį mąstymą. Programuojant ir konstruojant robotikos rinkinius buvo ugdomas loginis mąstymas, vaikai mokėsi savarankiškai priimti sprendimus, gerėjo koncentracija ir susikaupimas. Vaikai mokėsi išsikelti sau tikslą ir jo kryptingai siekti. Šis įgūdis ypač svarbus gyvenime, ne tik technikoje ar mokymosi procese.

Esame dėkingi Gražinos pagrindinės mokyklos mokytojoms, mokiniams už įdomų bendradarbiavimą ir šaunią patirtį. Tai kartu ir pramoga bei edukacija ugdytiniams.

                                                                      Ikimokyklinio ugdymo mokytoja metodininkė E. Butnorienė

 

 

 

 

RADVILIŠKIO L/D „KREGŽDUTĖ“

Įm. k. 190714355
Topolių g. 1, LT-82151 Radviliškis
Tel. 8422 53490
El. p. darzkregzdute@gmail.com